Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir? 

Kurumsal Kimlik Tasarımı , bir kurumun şirket içi ve şirket dışında duruşunu ve pazarlamada (marketing), görünen yüzü ve kurumun kendini ifade etme şeklidir. Kurumların markalarının daha etkili kullanılması ve bütünlük teşkil etmesi amaçlanır.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir ve Kimlere Yaptırılır?

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir Çalışması Profesyonel ekiplerce hazırlanılır.

İyi hazırlanmış ve sunulmuş kurumsal kimlik, kurumunuzun imajınızı yükseltirken, dış dünyaya güçlü görünmenizi, markanızın hafızalarda yer edinmesini sağlayacaktır. Kurumsal Kimliğiniz sayesinde kazandığınız imajınız reklam yatırımlarınızda da çok fazla maliyetlere girmeden etkisini her zaman hissettirecektir.

Günümüzde birçok kuruluş artık kalite anlayışını benimsemiş ve kurumsallığını sunma çabası ve gayretine girmiştir.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı  Neden Gereklidir?

Başarılı bir kurumsal kimliğin firmanıza katacağı değer;

Başarılı kurumsal kimliğin kazancı tabi ki hemen olmayacaktır. Bu tamamen geleceğe yatırımdır.

Şu şekilde düşünelim; yan yana konmuş tanıtılan iki araç ortak özellik olarak baktığımız da dört tekerlekli, farları, kapısı, koltuğu, gaz ve fren pedalı v.s. olan birde buna klasik siyah renk diyelim bir araçtan en çok beklentimiz seni istediğin yere götürüyor olması değil mi?   Sonuçta amaçlanan ulaşım olduğuna göre.

Ama bunlardan biri Tofaş marka iken diğeri BMV marka. Hangisi daha güvenilir ve sağlam?

Sizce de bir fark var mı?

Kurumsal kimliği yapacak ajansı seçerken nelere dikkat edilmeli? En önemli yerdeyiz.

Ajans seçimi yapan firmaların, öncelikle “Kurumsal paket”, “ Eko paket”, “Full paket” yerine, belirlediği önceliklere uygun uzman ajanslarla çalışması, kısa sürede daha başarılı sonuçlar almasını sağlayacaktır.

 

Bununla birlikte firmanın ne istediğini bilmesi kadar ajansın da sizi iyi analiz etmesi, firma hedeflerinizi anlayabilmesi ve bunu en iyi şekilde inşa etmesi de çok önemli.

 

Kendinizi bir ajansa bırakabilmeniz için o ajansın bu alanda ki profesyonelliğine, yaptığı işlere ve çalıştığı markalara bakmak ve incelemek gereklidir.

Malum sizde biliyorsunuz ki yeni kurulmuş 2 çalışanı olan bir ajansın belirgin referansı olmayacağı gibi sizin için başarılı bir kimlikte oluşturamayacaktır. Profesyonel ve yeteri kadar tecrübe edinememiş bir ajansla yapılan çalışma siz çokta uzun vadeye taşımayacaktır.

Eğer ki bir var olan sürecinize bir kimlik yüzü edinmek istiyorsanız,

Sizin bize ihtiyacınız var demektir. Profesyonel ve yaratıcı ekimizle biz her zaman sizinleyiz

KULE WEB YAZILIM

CEBRAİL MAH.SİMSAR SK. AHMET BIYIKLI İŞ MERKEZİ KAT 2 NO:8

TEKLİF AL

Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz