Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı firmaları arasında müşteri beklentisine en uygun web sitesini yapmak konusunda iddialı bir web tasarım firmasıyız. Web tasarımı hazırlamadan önce konusunda uzman ve deneyimli müşteri ilişkileri uzmanımız satış sonrası müşterimizle konuşarak web sitesi tasarımı ile alakalı olarak beklentilerini dinler ve sonrasında grafikerimiz müşteri beklentileri doğrultusunda web tasarım çalışmasını hazırlar. Müşterimize özel bir web adresi üzerinden sunulan web tasarımı grafik tasarımları arasından seçim yapması beklenir.

Web Sitesi tasarımı konusunda tüm diğer hizmetlerimiz içinde geçerli olan taahhütlerimiz geçerlidir. Taahhütlerimiz arasında belirtildiği gibi müşterimiz, beklentisine uygun web sitesi tasarımını onaylayana kadar tasarım çalışmamız devam eder. Web sitesi tasarımı konusunda müşteri beklentisine uygun olarak arama motoru uyumlu ( seo uyumlu ) , yurtdışı odaklı, özel yazılımlar içeren web tasarımları da yapılmaktadır. Kaliteli bir web sitesinden beklenen modern tarayıcı uyumlu tasarım, güvenilir programlama alt yapısı, seo uyumlu kod yapısı, kolay kullanılabilir içerik yönetim sistemine sahip uygun web tasarımı fiyatları ile bir web sitesi sahibi olabilmek için 0 366 502 31 00 nolu telefondan bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Web sitesi yaptırmak istiyorum diye düşünerek web sitesi hazırlamak için web tasarım firması arayışına girmeden önce dikkatli davranılması gerekir. Web sitesi yapma yada yaptırma konusu beklentilerinizle çok alakalıdır. Web site fiyatı yada seo uyumlu web sitesi yada başka bir beklentiniz neyse öncelikle bu konunun netleştirilmesi gerekecektir. İnternette yada mail yoluyla reklamı yapılan bedava site,ücretsiz site kurma, yada ucuz web sitesi gibi çarpıcı reklamları ciddiye almadan önce iki kere düşünmek faydalı olacaktır. Amacımz sadece internette adımız ve logomuzun bulunmasımıdır yoksa arama motoru uyumlu bir kod altyapısı sunan modern bir arayüze sahip, ziyaretçilere istenen içeriği en kolay şekliyle sunan bir web sitesimidir ?

Kurumsal firmaların tercih etmesi gereken kurum kimliğini internette yansıtacak bir tasarıma sahip web sitesi tasarımı olmalıdır. Web sitesi fiyatları da karar vermede önemli bir kriterdir ancak nihai karar sadece web sitesi fiyatına bakarak verilmemelidir. Web tasarım firmasının kabiliyetleri ve tecrübesi ile tecrübesiz bir freelance web tasarımcı için fiyatların kıyaslanması pek doğru olmayacaktır.Web sitesi yaptırmadan önce web sitesi örnekleri incelenmeli firmaya uygun modern bir tasarım seçilmelidir. Web tasarım firmasından da bu tasarım beklentisine göre tasarım seçenekleri sunması beklenmelidir.Web tasarımı için içerik oluşturma konusunda da profesyonel çözümler sunan web tasarım firmamız özellikle büyük fabrika ve tesislerin kameralı helikopter yardımıyla havadan fotoğraf çekimi & video kaydını yaparak bu kayıtlarında web sitesinde kullanımı ile web sitesi içeriği zenginleşmektedir.

Web sitesi tasarımı konusunda 9 yılı aşkın tecrübemizle aşağıda bulunan konularda hizmet vermekteyiz, Beklentiniz iyi bir web sitesi ise sizide müşterilerimiz arasında görmekten büyük memnuniyet duyarız.

 

Web Tasarım | Web Sitesi Tasarımı

Web tasarımı bilindiği üzere tarayıcılar aracılığıyla internet üzerinde görüntülenmesi için hazırlanan grafik ve programlama içeren tasarım çalışmalarıdır. Tasarım olarak adlandırılıyor olsa da web tasarımı birçok tasarım dalından farklı kendine özgü kuralları olan teknoloji bağımlı bir tasarım çalışmasıdır.
Web Tasarımını, tasarım dallarından grafik tasarım ( katalog tasarımı vb ) alalından ayıran en büyük özellik ise grafik tasarımının ( katalog tasarımı ) 4 renk ( CMYK ) web tasarımının ise 3 renk esasından ( RGB ) oluşmasıdır. Benzer bir temel farklılık ise baskılı işlerde yüksek çözünürlükte görsel kullanılması gerekirken, web tasarımında düşük çözünürlük ( 72 dpi )  kullanılması gerektiğidir.
Web tasarımı güncel trendleri takip eden ve tarayıcı uyumluluğu yanında hızlı açılması da web tasarımının kaliteli ve profesyonel olarak nitelendirilmesini sağlamaktadır.
Web Tasarımı konusunda profesyonel bir çalışma için mutlaka W3C ( World Wide Web Consotium ), HTML ( Hyper Text Markup Language ), CSS ( Cascading Style Sheets ) gibi dillere ve standartlara uygun olması gerekmektedir. Bu standart ve dillere olan uyumluluk ile bir web sitesi tasarsımı farklı tarayıcı ve cihazlarda uygun şekilde görüntülenebilmektedir. Web tasarımının W3C kontrolü için https://validator.w3.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
• Web Tasarımının Erişilebilir olması
• Web Tasarımının Doğru Görüntülenebilmesi
• Web Tasarımının Hızlı Yüklenebilmesi
• Web Sitesinin Arama Motoru Uyumlu Olması ( SEO, Arama Motoru Optimizasyonu )
• Web Tasarımının Kolay Yönetilebilir olması
• Web tasarımının Güncel olması

 

Web Tasarımının Erişilebilir olması:

Web tasarımı iyi bir hosting alanı üzerinden yayınlanıyor ve iyi bir programlama altyapısına sahip  olmalıdır. Web tasarımı kesintisiz olarak ziyaretçilerin erişimine izin vermelidir. Ziyaretçilerin hangi saat ve hangi bölgeden web sitesini ziyaret edeceği belli olmadığından her türlü durumda web tasarımı ziyaretçi erişimine açık olmalıdır. Bu konuda gerekiyorsa farklı lokasyonlarda bulundurulacak sunucular üzerinden web sitesinin yayınlanması sağlanmalıdır.

 

Web Tasarımının Doğru Görüntülenmesi:

Web tasarımı gelişen teknoloji odaklı olduğundan sürekli güncellenen çözünürlükteki ve farklı ölçülerdeki cihazlarda uygun şekilde görüntülenebilmelidir. Web tasarımı tablet, mobil cihazlar ve PC lere uyumlu bir şekilde görüntülenebilmelidir. Bu konuda web tasarımı için mobil tasarım yapılabileceği gibi Responsive Tasarım seçeneğide değerlendirilerek bu konuda da başarı sağlanabilir.

 

Web Tasarımının Hızlı Yüklenebilmesi:

Web Tasarımının hızlı görüntülenebilmesi ( Yüklenebilmesi ) hosting alanı, programlama alt yapısı ve tasarım öğeleri ile alakalı kapsamlı bir konudur. Web sitesi hızı için web tasarımında kullanılan tüm görseller mutlaka optimize edilerek web tasarımına entegre edilmelidir. Programlama konusunda ise çok sorgudan kaçınan standartlara uygun bir programlama tercih edilmelidir. Bu iki kriter de uygun olarak hazırlandıktan sonra iyi bir hosting alanı üzerinden web tasarımı yayınlanmalıdır. İyi hosting alanı, erişim hızı ve bant genişliği açısından yüksek değerlere sahip hosting alanı olarak ifade edilebilir. Web tasarımı hızını online olarak kontrol ederek gereken iyileştirmeler ile web sitenizin hızını artırmanız mümkündür, web sitesi hız testi için web sitesi hızı ile alaklı hazırlanmış sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
 
Web tasarımı en ekonomik ve en etkili pazarlama araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Web tasarımının iyi ve etkili bir pazarlama aracı olabilmesinin yolu ise arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan arama motoru uyumu ile sağlanmaktadır. Arama motoru uyumu yada optimizasyonu olarak ülkemizde en çok kullanılan Google arama motorudur. Google arama motoru optimizasyonu için ise google SEO kriterlerini içeren doküman kullanılmalı, black hat seo olarak da adlandırılan ve cezalandırılmaya sebep olmakta ve arama sonuçlarından çıkarılmaya sebep olmaktadır.
 

 

Web Sitesi Tasarımının Kolay Yönetilebilir olması:

Web tasarımı sürekliliği olan ve sürekli geliştirilerek kullanılan bir çalışmadır. Hazırlandıktan sonra da web tasarımı üzerinde sürekli olarak düzenleme yapılması zorunluluk halindedir. Bu nedenle web sitesinin kolayca kullanılabilen bir yönetim paneli olmalıdır. Web tasarımı yönetim paneli üzerinden web sitesinde ihtiyaç duyulabilecek her türlü içerik güncellemesi kolayca yapılabilmelidir. Yapılacak güncellemeleri temel bilgisayar kullanım beceresine sahip tüm kullanıcılar kolayca yapabilmeli, ek yada ekstra bir niteliğe ihtiyaç duyulmamalıdır. TTR Bilişim olarak web tasarımı yönetimi için kullanmakta olduğumuz web tasarımı yönetim paneli tamamı şirketimiz tarafından geliştirilmiş, % 100 Türkçe ve çok kolay bir kullanıma sahip bir yönetim panelidir.

 

Web Sitesinin Güncel Olması:

Web sitesi ziyaretçilere eski eksik bilgi sunmamalı güncel bir içeriğe sahip olmalıdır. Özellikle web tasarımlarında haber ve duyurular bölümünde yayınlanan ilanlarda eski tarihli ilan ve duyurular kullanıcıların içeriğin eski olduğu bu nedenle de yanlış olabileceği izlenimi uyandırmaktadır. Güncel ve doğru olmayan içerek ziyaretlerin kısalmasına sebep olur. Aynı zamanda arama motorları içinde önemli bir kriter web tasarımı içeriğinin güncel olmasıdır.

KULE WEB YAZILIM

CEBRAİL MAH.SİMSAR SK. AHMET BIYIKLI İŞ MERKEZİ KAT 2 NO:8

TEKLİF AL

Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz